Prawo cywilne

Prawo Cywilne

BLZ
jus

Prawo cywilne towarzyszy człowiekowi od czasów rzymskich regulując podstawowe aspekty ludzkiego życia od jego powstania do śmierci. Już w okresie płodowym człowiek może być podmiotem praw i obowiązków o charakterze cywilnoprawnym, ilekroć chodzi o jego dobro.

Następnie prawo cywilne towarzyszy mu, regulując zmieniającą się z czasem możność nabywania określonych praw i zaciągania zobowiązań. Swoim zakresem oddziaływania obejmuje ono sprawy istotne w codziennym życiu, m.in. handel, usługi, odpowiedzialność za szkody, status rodzinny, dziedziczenie, itp. Dzięki konstrukcji osoby prawnej prawo cywilne umożliwiło ograniczenie ryzyka i odpowiedzialności w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Zaistniałe w ostatnich dziesięcioleciach procesy globalizacji i integracji gospodarczej w Europie i na świecie sprawiły, że lawinowo rośnie liczba sytuacji i spraw sądowych, w których występuje element obcy (międzynarodowe umowy, wspólne przedsięwzięcia, małżeństwa, sprawy spadkowe). Wskazanie prawa właściwego dla tych spraw następuje przez przepisy prawa prywatnego międzynarodowego.

Kancelaria nasza oferuje bardzo bogaty wachlarz usług obejmujących szeroko rozumianą obsługę prawną w zakresie prawa cywilnego.

Potrzebujesz konsultacji?

Napisz do nas lub zadzwoń, aby umówić się na konsultację z radcą prawnym.

Inne dziedziny

BLZ